גולשים רבים השתתפו בפעילות "הכי יפה בעולם" בה בקשנו לדעת מהי המילה היפה ביותר בשפה העברית לדעתם ומדוע במסגרת עשור לכנס השפה העברית "לשון ראשון" 10.

לאחר קריאת כל ההצעות למילים הכי יפות וההסבר לבחירה צוות השופטים בחר את ההסבר לבחירה של הגולשים הבאים..

 

והזוכים בפעילות "הכי יפה בעולם" הם:

 

 1.פיני חזיז בחר את המילה מרטיט וזה ההסבר שלו:

 
פירוש המילה מרטיט - נוגע ללב , מרגש , מרעיד קלות . העוצמה של המילה היא דווקא בעדינות שלה . אמנם בימינו , עיקר השימוש במילה "רטט " - היא בעצם פעולה מכאנית פשוטה שבה הטלפון הנייד רוטט בעת קבלת שיחה או מסרון , מה שבימינו לא מרגש כל כך , עקב התכיפות הרבה של הרטט בטלפונים הניידים . אך במקור "העביר בו רטט" , משמעו - ריגש אותו מאוד.
 
2. דבי צבעוני בחרה את המילה לבלוב וזה הסיבה שלה:
 
 
המילה "לבלוב" הכי יפה בעיניי, כי היא מילה שכולה אהבה- 1. מכילה בתוכה שתי מילים לועזיות בעלות משמעות יפה בפני עצמן וביחד עוד יותר live , ו- love. לחיות, לאהוב= ללבלב. 2. מכילה בתוכה 2 "לב"בות - "לב" "ולב" - שביחד יוצרים אהבה :)
 
 
3. עיינה שגב - בחרה את המילה סתם
 
המילה סתם בעברית היא מיוחדת. כי אין לה חלופה בשפה אחרת. באנגלית יש nothing שזה -אין- ולא סתם. נסו בעצמכם ותגלו שבאמת אין חלופה למילה סתם, זאת מילה עברית בלבד. וזה לא סתם.
 
4.איילת רבינוביץ' בחרה את המילה ערגונות:
 
עֵרָגוֹנוֹת - עֵרָגוֹן, רבים כיסופים, כמיהה, רצון עז, מילה כ"כ יפה! מכילה בתוכה את כל המפורש בכותרת (כמיהה, רצון עז) ועוד. מילה שנשמעת גרונית ומתנגנת. כמו-כן, , יש שיר יפה מאוד בעברית הנקרא "זרעי קיץ" ובו המילה ערגונות: "זרעי קיץ נישאים ברוח, מעירים זכרונות, מעוררים ערגונות. זרעי קיץ באים בנחיריים ורומזים איזה קיץ הולך להיות"

 

מזל טוב לזוכים. כל אחד מכם יקבל מארז יופי מתנת חברת LAVIDO.

ותודה רבה לכל הגולשים והרעיונאים שהשתתפו בפעילות..נשמח להמשיך לקבל ולקרוא את הרעיונות היצירתיים שלכם

בקמפיינים השונים באתר פידבק – אתר הרעיונות